De Tholensebrug (N286) is vanaf vrijdag 20 december 21.00u weer open voor wegverkeer. Doordat er tijdelijke voegen zijn gebruikt is er nog altijd een snelheidsbeperking. De maximumsnelheid op de brug is 50 kilometer per uur. In maart of begin april wordt het resterende werk aan de brug uitgevoerd. Dan worden de definitieve voegen en barriers geplaatst en wordt er nog een toplaag asfalt en belijning aangebracht. De brug zal dan voor twee weken en enkele weekenden afgesloten zijn voor wegverkeer.
De werkzaamheden aan de Tholensebrug hadden moeten duren van 18 oktober tot en met 18 november. 11 voegovergangen, barriers en nieuw wegdek vormden samen de omvang van de klus. Door een onvoorziene tegenvaller kwam daar veel extra werk bij; de 10 betonnen dragers – zogeheten consoles – van de voegovergangen op de hoofdrijbaan konden tegen de verwachtingen in niet opnieuw worden gebruikt.
Het gevolg daarvan was dat de bestaande consoles moesten worden gesloopt, en helemaal opnieuw zijn opgebouwd. Na sloopwerkzaamheden zijn zo’n 4.000 gaten geboord om de wapening vervolgens in te lijmen en beton te kunnen storten in de aangebrachte bekisting. Nadat het beton is gedroogd is de bekisting verwijderd. Tijdelijke voegen zijn geplaatst, en het wegdek is geasfalteerd. Op de brug geldt vanaf 20 december een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur.
Omgevingsadviseur Arjen Francke: “De consoles op de brug waren op 14 december klaar. Dat maakte dat er geen tijd meer was om de definitieve voegen nog te plaatsen. We zouden dan te ver de koude periode inschuiven, en het risico lopen dat we niet meer kunnen asfalteren. Met de temperaturen van afgelopen maandag en dinsdag hebben we het getroffen. We hebben nu tijdelijke voegen geplaatst op de plek waar de definitieve voegovergangen moeten komen. Om die niet te zwaar te belasten geldt er voorlopig nog een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur op de brug”.
Vervolg in voorjaar
Komend voorjaar moeten alle resterende werkzaamheden aan de Tholensebrug worden uitgevoerd. In maart of begin april wordt de brug voor twee weken en enkele weekenden gestremd. De planning wordt in januari afgerond gedeeld met de omgeving.
De tijdelijk voegen worden dan vervangen voor de definitieve voegen. De definitieve barriers worden geplaatst, en er wordt een toplaag asfalt en belijning aangebracht. Ook worden dan inspecties uitgevoerd op de brug om de aanpak voor renovatie in de toekomst te bepalen. Nadat deze werkzaamheden zijn uitgevoerd komt de snelheidsbeperking op de brug te vervallen.
De werkzaamheden die dan nog resteren voor 2025 op de Tholensebrug is het vervangen van elektriciteitsbekabeling en verlichting. Dat zal zoals het er nu naar uit ziet in de nachten worden gepland.
Informatie
Informatie over werkzaamheden aan de Tholensebrug en andere bruggen over het Schelde-Rijnkanaal is te vinden op rws.nl. Voor vragen kunt u via rws.nl/contact een van onze publiekskanalen bereiken.